Drs 5001 кардшаринг, кардшаринг рикор Чудесная бюджетная организация свадьбы проволочный лоток сетевое оборудование блок розеток 19 работа в Запорожье подработка киев Качественно и быстро осуществим ремонт бамперов москва. Автосервис Helios Auto ВАО спининговые снасти
Середа, 22.01.2025, 03:50
Головна | Реєстрація | Вхід

Погода

Погода в Україні

Календар новин

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Форма входу

Вітаю Вас Гость!

Пошук

Наше опитування

Яке питання, на Вашу думку, є найактуальнішим для села?
Всего ответов: 232

Кнопка сайту

Маріямпіль - місто Марії

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вступ

Маріямпіль - село старовинне і водночас молоде. Старовинне, бо було замешкане і в добу кам'яного віку, і під час розквіту княжого Галича. А молоде - бо сучасну історію веде з 1691р., коли на руїнах язичницького Чортополя виросло містечко з християнською назвою - Маріямпіль (з грецької - місто Марії).

Мальовничі краєвиди цієї місцини надають їй якоїсь особливої одухотвореності. Коли стоїш на Замковій горі, спирає подих від чудесних ландшафтів долини Дністра. Сама ж гора ніби дихає історією, ніби хоче розповісти про князів і бояр, про ненависних татар і мужніх захисників, про релігійні суперечки й роки цілковитої злагоди. Підсилюють враження наявності тут енергетики минулого потужні стіни неприступної твердині, цілюща вода з джерела під Замковою горою та старовинний чотирьохсотлітній дуб, що, очевидно, є ровесником Маріямполя.

                    

Чимало цікавих подій відбувалося в місті Марії. В народі усталилася думка про те, що біди обминали поселення через опіку чудодійного образу „Рицарської Богоматері” - головної реліквії й символу населеного пункту. Визнають це й українці, і поляки. Монументальними архітектурними шедеврами села є руїни замку, палац, костьол і монастир.

Здавна населений пункт славився своїми будівельниками. Зведеними церквами і костьолами, громадськими й житловими спорудами маріямполяни залишили слід по собі майже по всій Галичині.

До Першої світової війни в Маріямполі дружно вживалися представники трьох національних етносів: українців, поляків і євреїв. Потім був довгий період непорозумінь і конфліктів між ними. Але на початку 90-х років маріямпільські національні громади знову відшукали загублений перст взаєморозуміння і розпочали зближення, не дивлячись на те, що їх тепер розділяють сотні кілометрів. Вінцем цієї дружби має стати форум села у серпні 2003р.

Доволі символічним є той факт, що війт Маріямполя у 1944р. поляк Броніслав Ярославський щороку відвідує село, де народився. Разом з першим сільським головою доби незалежної України Володимиром Головчаком він отримав із рук Папи Римського Івана-Павла II медаль „За взаєморозуміння”. Із війтом протоптали дорогу від Одри до Дністра діти й онуки тих, хто навесні 1945р. назавжди покинув цей дивовижної краси куток.

Зараз до складу села Маріямпіль входить територія давнього містечка, двох його передмість, приєднаного у 1983р. села Вовчкова та колишнього подолу - вулиці Псярні.