Drs 5001 кардшаринг, кардшаринг рикор Чудесная бюджетная организация свадьбы проволочный лоток сетевое оборудование блок розеток 19 работа в Запорожье подработка киев Качественно и быстро осуществим ремонт бамперов москва. Автосервис Helios Auto ВАО спининговые снасти
Четвер, 25.04.2024, 10:55
Головна | Реєстрація | Вхід

Погода

Погода в Україні

Календар новин

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Форма входу

Вітаю Вас Гость!

Пошук

Наше опитування

Яке питання, на Вашу думку, є найактуальнішим для села?
Всего ответов: 232

Кнопка сайту

Маріямпіль - місто Марії

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
VI. Маріямпіль сучасний: економіка і соціальна сфера

На даний час на території села працюють кілька підприємств, які вносять свою лепту у бюджет села. Це Галицьке управління осушувальних систем і протипаводкових споруд, товариство з обмеженою відповідальністю „Колос Прикарпаття”, млин, ветеринарна дільниця. Соціальні потреби маріямпільців задовольняють відділення зв'язку, середня школа, бібліотека, дільнична лікарня на 20 ліжко-місць і близько 10 крамниць.

Найбільшою організацією в селі є Галицьке управління осушувальних систем і протипаводних споруд, яке підпорядковується обласному управлінню водного господарства і Державному комітету водного господарства України. Воно займається експлуатацією меліоративних систем та ремонтом і будівництвом гідротехнічних споруд на ріках. За 2002р. підприємство виконало об'єм робіт на 600-700 тис. грн. Працює в ГУОС близько 120 робітників, серед яких багато мешканців села.

Галицьке УОС і ПС обслуговує ріки на території Галицького, Рогатинського та Калуського районів протяжністю 80км, а саме: Дністер, Гнилу Липу, Лукву, Лімницю, Луквицю, Свірж, Нараївку.

Раніше ця організація називалась ПМК-149 і підпорядковувалася тресту „Прикарпатводбуд”. З 1976 до 1994р. її начальником був Теодор Гавран. Свою трудову біографію він розпочав у 1962р. плановиком у ПМК. Згодом зайняв посаду інженера, а через деякий час очолив підприємство. Велику увагу на підприємстві приділяли спортивно-масовій роботі, керував якою інструктор зі спорту І.Є.Шкаврітко. ПМК-149 фінансувала футбольну та волейбольну команди, які займали призові місця в районі і області. 


Працівники ПМК-149 (у верхньому ряду другий зліва - директор Т.Гавран,
перший зліва - підпільний греко-католицький священник Лаврентій Шкредко)

З 1994р. начальником ГУОС і ПС є Микола Кусяк. З його ініціативи введено в дію підсобне господарство. Він постійно допомагає місцевим жителям, а також бере активну участь в оновленні та розбудові села. На території підприємства знаходиться 6 будинків, у яких проживає 24 сім'ї. Всі квартири приватизовані жильцями.

На початку 90-х років на базі колгоспу утворилася селянська спілка „Вільна Галичина” та фермерське господарство О.Дутчака.

У Маріямполі діє лемківське товариство, музиканти і актори якого побували в багатьох осередках лемків: в Гутиську, Монастириську, Калуші, Ждині, Лопушній. Лемками створено у селі чудовий ансамбль „Парадниця”, працює Жіночий клуб, який організовує святкування національних і релігійних свят, ювілейних вечорів пам'яті тощо.

У грудні 1991р. в Маріямполі відновлено осередок Народного руху України, якому було повернуте приміщення колишньої „Просвіти”. Про його роботу розповідає голова осередку Михайло Чернецький:

„24 грудня 1989р. - день створення Маріямпільського осередку Народного Руху України. На першому засіданні ми прийняли в організацію 16 членів. Головою осередку був обраний М.П.Чернецький, а секретарем М.І.Боцюрко. Через рік в лавах Народного Руху налічувалося вже 25 маріямполян, а на день путчу ГКЧП 19 вересня 1991р.—31. Влада вперто чинила опір боротьбі за незалежність України, яку вів Народний Рух.

Для пробудження національної свідомості силами активістів Руху були проведені такі заходи:

1. Встановлено „Вісник НРУ” (вітрину оголошень). Біля нього вивішено національний синьо-жовтий прапор, хоча невдовзі його було знято і знищено. На високий флагшток прийшлося встановити новий прапор.

2. Споруджено могилу „Борцям за волю України”, яка була освячена 4 листопада 1990р. о. Репелою. Перший прапор з цієї могили також був знятий і знищений.

3. На будинку сільської ради 24 серпня 1991р. вивішено синьо-жовтий прапор.

4. Члени осередку в кількості 5 чоловік приймали участь у пікетуванні Верховної Ради у м. Києві за проголошення незалежності України (1990р.).

5. Рухівці з Маріямполя разом з іншими представниками національно-демократичних сил Івано-Франківщини створювали „живий ланцюг” Івано-Франківськ-Калуш-Київ у день Злуки Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою на ділянці Калуш-Брошнів (1990р.).

6. Активісти Руху добились передачі від військової частини будинку колишньої „Просвіти” для використання за призначенням. За короткий час приміщення було відремонтовано, поставлена сцена і з того часу тут виступають аматори з виставами і концертами.

На протязі всього часу існування Маріямпільський осередок НРУ брав активну участь у виборчих компаніях до місцевих Рад, Верховної Ради, а також Президента України".

За вагомий внесок у становлення і розбудову держави на урочистому засіданні до 10-ї річниці незалежності України голову осередку Чернецького Михайла Петровича було нагороджено медаллю „10 років незалежності України” і Почесною грамотою.